Ifkmalmo.com kan idag på självaste julafton presentera spelprogrammet för Skånecupens gruppspel som inleds på torsdag den 26/12.

P89 – torsdag 26/12

Grupp 1

09:00 Husie IF 1 – IFK Malmö 2
10:00 IFK Malmö 2 – Uppåkra IF
11:15 IFK Malmö 2 – Sundets IF
12:15 Segrare grupp 1 – Segrare grupp 2

Grupp 11

17:15 IFK Malmö 1 – Lunds BK 2
17:45 Kulladals FF 2 – IFK Malmö 1
18:30 IFK Malmö 1 – Höllvikens GIF 2
19:00 IFK Malmö 1 – BK Olympic

Matcherna spelas i Kombihallen

P87 – fredag 27/12

Grupp 4

08:30 IFK Malmö 1 – BK Olympic 3
09:45 BK Vången – IFK Malmö 1
10:30 Sjöbo IF – IFK Malmö 1

Matcherna spelas i Baltiska Hallen

P88 – fredag 27/12

Grupp 6

16:45 Skanör/Falsterbo IF – IFK Malmö
17:45 IFK Malmö – Lunds BK 1
18:45 BK Vången – IFK Malmö

Matcherna spelas i Kombihallen

Juniorlaget – lördag 28/12

Grupp 4

09:30 Södra Sandby IF – IFK Malmö
10:30 IFK Malmö – Uppåkra IF
11:45 Bara GIF – IFK Malmö
12:15 Segrare grupp 3 – Segrare grupp 4

Matcherna spelas i Baltiska Hallen

P90 – lördag 28/12

Grupp 7

16:00 IFK Malmö 1 – Kirsebergs IF 2
17:15 Uppåkra IF – IFK Malmö 1
18.00 IFK Malmö 1 – Landskrona BoIS
19:15 Segrare grupp 7 – Segrare grupp 8

Grupp 10

09:45 IFK Malmö 2 – Limhamns IF 1
10:30 Trelleborgs FF 1 – IFK Malmö 2
11:30 Lunds BK 1 – IFK Malmö 2
12:15 Segrare grupp 9 – Segrare grupp 10

Matcherna spelas i Kombihallen

P91 – söndag 29/12

Grupp 7

12:30 IFK Malmö 1 – Vellinge IF 2
13:45 Lunds FF – IFK Malmö 1
14:30 IFK Malmö 1 – Bunkeflo IF 2
15:45 Segrare grupp 7 – segrare grupp 8

Matcherna spelas i Kombihallen

P86 – måndag 30/12

Grupp 2

09:30 IFK Malmö 1 – Svedala IF
10:45 Bjärreds IF – IFK Malmö 1
11:30 Kulladals FF – IFK Malmö 1
12:15 Segrare grupp 1 – Segrare grupp 2

Matcherna spelas i Baltiska Hallen

P91 – måndag 30/12

Grupp 14

12:45 IFK Malmö 2 – BK Olympic 1
13:45 Vellinge IF 1 – IFK Malmö 2
14:15 Heleneholms SK – IFK Malmö 2
15:15 Stora Harrie IF – IFK Malmö 2
16:45 Segrare grupp 13 – Segrare grupp 14

Matcherna spelas i Kombihallen

P86 – torsdag 2/1

Grupp 8

11:45 IFK Malmö 2 – Heleneholms SK 2
12:15 Skanör/Falsterbo IF – IFK Malmö 2
12.45 Vintrie IK – IFK Malmö 2
13:15 Lilla Torgs FF – IFK Malmö 2

Matcherna spelas i Baltiska Hallen

P92 – torsdag 2/1

Grupp 11

16:00 Bunkeflo IF 2 – IFK Malmö
17:00 IFK Malmö – Uppåkra IF 1
18:15 Håkanstorps BK 1 – IFK Malmö
19:15 Segrare grupp 11 – Segrare grupp 12

Matcherna spelas i Kombihallen

P87 – fredag 3/1

Grupp 2

10:00 IFK Malmö 2 – Höllvikens GIF 1
11:15 Lunds BK – IFK Malmö 2
12:00 GIF Nike – IFK Malmö 2
12:45 Segrare grupp 1 – Segrare grupp 2

Matcherna spelas i Baltiska Hallen