IFK Malmös egen inomhusturnering för juniorer, Rexam Cup 2003, gick av stapeln den 23-25/1 och 30/1-1/2 2004 i Kombihallen pÄ StadionomrÄdet. Nedan finner du resultaten frÄn gruppspelet.

Grupp A – fredag 23/1 kl 17:00

17:00 A-B IFK Malmö 1 – Husie IF 1 2-0
17:25 C-D Bunkeflo IF 1 – EriksfĂ€lts FF 1-0
17:50 E-A BK Ymor – IFK Malmö 1 0-7
18:15 B-C Husie IF 1 – Bunkeflo IF 1 0-2
18:40 D-E EriksfĂ€lts FF – BK Ymor 4-0
19:05 A-C IFK Malmö 1 – Bunkeflo IF 1 4-0
19:30 B-D Husie IF 1 – EriksfĂ€lts FF 1-4
19:55 C-E Bunkeflo IF 1 – BK Ymor 4-1
20:20 D-A EriksfĂ€lts FF – IFK Malmö 1 2-2
20:45 E-B BK Ymor – Husie IF 1 1-0

1:an IFK Malmö 1 till slutspelsgrupp G
2:an Bunkeflo IF 1 till slutspelgrupp I

Grupp B – lördag 24/1 kl 09:00

09:00 A-B BK Olympic – Kulladals FF 1-2
09:25 C-D Bunkeflo IF 2 – Oxie IF 0-2
09:50 E-A Lunds SK – BK Olympic 1-1
10:15 B-C Kulladals FF – Bunkeflo IF 2 0-0
10:40 D-E Oxie IF – Lunds SK 0-1
11:05 A-C BK Olympic – Bunkeflo IF 2 4-0
11:30 B-D Kulladals FF – Oxie IF 0-1
11:55 C-E Bunkeflo IF 2 – Lunds SK 1-2
12:20 D-A Oxie IF – BK Olympic 0-1
12:45 E-B Lunds SK – Kulladals FF 2-2

1:an Lunds SK till slutspelsgrupp H
2:an BK Olympic till slutspelsgrupp J

Grupp C – lördag 24/1 kl 13:10

13:10 A-B Lunds BK – Sjöbo IF 1 1-0
13:35 C-D V Ingelstads IS – Vintrie IK 0-2
14:00 E-A IFK Klagshamn 2 – Lunds BK 0-1
14:25 B-C Sjöbo IF 1 – V Ingelstads IS 0-2
14:50 D-E Vintrie IK – IFK Klagshamn 2 2-1
15:15 A-C Lunds BK – V Ingelstads IS 1-0
15:40 B-D Sjöbo IF 1 – Vintrie IK 1-2
16:05 C-E V Ingelstads IS – IFK Klagshamn 2 2-1
16:30 D-A Vintrie IK – Lunds BK 0-1
16:55 E-B IFK Klagshamn 2 – Sjöbo IF 1 1-0

1:an Lunds BK till slutspelgrupp G
2:an Vintrie IK till slutspelsgrupp I

Grupp D – söndag 25/1 kl 09:00

09:00 A-B Kvarnby IK – IFK Malmö 2 0-0
09:25 C-D IFK Klagshamn 1 – HĂ„kanstorps BK 0-1
09:50 E-A Lunds FF – Kvarnby IK 1-1
10:15 B-C IFK Malmö 2 – IFK Klagshamn 1 0-0
10:40 D-E HĂ„kanstorps BK – Lunds FF 2-1
11:05 A-C Kvarnby IK – IFK Klagshamn 1 4-1
11:30 B-D IFK Malmö 2 – HĂ„kanstorps BK 3-1
11:55 C-E IFK Klagshamn 1 – Lunds FF 2-2
12:20 D-A HĂ„kanstorps BK – Kvarnby IK 0-2
12:45 E-B Lunds FF – IFK Malmö 2 0-4

1:an IFK Malmö 2 till slutspelgrupp I
2:an Kvarnby IK till slutspelsgrupp G

Grupp E – söndag 25/1 kl 13:10

13:10 A-B Trelleborgs FF – Malmö Anadolu BI 2-1
13:35 C-D BK Flagg – Limhamns IF 3-0
14:00 E-A Husie IF 2 – Trelleborgs FF 0-0
14:25 B-C Malmö Anadolu BI – BK Flagg 4-1
14:50 D-E Limhamns IF – Husie IF 2 0-2
15.15 A-C Trelleborgs FF – BK Flagg 4-0
15:40 B-D Malmö Anadolu BI – Limhamns IF 1-0
16:05 C-E BK Flagg – Husie IF 2 1-1
16:30 D-A Limhamns IF – Trelleborgs FF 1-8
16:55 E-B Husie IF 2 – Malmö Anadolu BI 0-3

1:an Trelleborgs FF till slutspelsgrupp J
2:an Malmö Anadolu BI till slutspelsgrupp H

Grupp F – fredag 30/1 kl 17:00

17:00 A-B Heleneholms SK – Kirseberg IF 1-0
17:25 C-D Åkarps IF – Arlövs BI 1-0
17:50 E-A Sjöbo IF 2 – Heleneholms SK 2-2
18:15 B-C Kirseberg IF – Åkarps IF 2-2
18:40 D-E Arlövs BI – Sjöbo IF 2 0-3
19:05 A-C Heleneholms SK – Åkarps IF 2-0
19:30 B-D Kirseberg IF – Arlövs BI 0-0
19:55 C-E Åkarps IF – Sjöbo IF 2 1-4
20:20 D-A Arlövs BI – Heleneholms SK 1-2
20:45 E-B Sjöbo IF 2 – Kirseberg IF 2-1

1:an Sjöbo IF 2 till slutspelsgrupp J
2:an Heleneholms SK till slutspelsgrupp H