Träningsmatcherna inför serien är nu färdigspelade för Superettanlagen. Ifkmalmo.com presenterar här samtliga träningsresultat för lagen under våren.

Assyriska Föreningen

Vasalund/Essinge IF – Assyriska Föreningen 1-0
IF Brommapojkarna – Assyriska Föreningen 1-3
AIK – Assyriska Föreningen 3-1
Västerås SK – Assyriska Föreningen 1-2
FC Cafe Opera – Assyriska Föreningen 2-1
IF Sylvia – Assyriska Föreningen 1-2
Assyriska Föreningen – Väsby IK 2-2

BK Forward

Husqvarna FF – BK Forward 6-1
Örebro SK – BK Forward 2-2
BK Forward – Karlslund 0-0
BK Forward – Skiljebo SK 1-1
Vasalund – BK Forward 3-1
BK Forward – FC Trollhättan 3-2
BK Forward – Hammarby IF 1-3
BK Forward – Tidaholms GoIF 3-2
Örebro SK – BK Forward 4-0
BK Forward – Linköping 4-1
Västerås SK – BK Forward 1-0
IF Sylvia – BK Forward 2-1
BK Forward – Degerfors IF 1-2

BK Häcken

Örgryte IS – BK Häcken 0-2
BK Häcken – Skene IF 3-2
BK Häcken – IF Elfsborg 1-3
Västra Frölunda IF – BK Häcken 2-2
BK Häcken – Moss (Norge) 0-1
Helsingborgs IF – BK Häcken 3-0
BK Häcken – Gunnilse IS 6-0
Halmstads BK – BK Häcken 4-0
BK Häcken – FC Trollhättan 2-1
BK Häcken – Oslo Øst (Norge) 0-4

Bodens BK

FC Café Opera – Bodens BK 3-1
PS Kemi Kings (Finland) – Bodens BK 0 – 0
Bodens BK – Alta IF (Norge) 1 – 1
Bodens BK – Älvsbyn 8 – 1
GIF Sundsvall – Bodens BK 2 – 1
Umeå FC – Bodens BK 1 – 2
Örgryte IS – Bodens BK 0 – 1
Ljungby IF – Bodens BK 3 – 0
Bodens BK – Skellefteå AIK 2 – 1
Piteå IF – Bodens BK 1 – 1

Falkenbergs FF

Falkenbergs FF – Gunnilse IS 1-1
IF Elfsborg – Falkenbergs FF 1-2
Falkenbergs FF – Laholms FK 0-1
Falkenbergs FF – Helsingborgs IF 1-4
GAIS – Falkenbergs FF 1-1
Falkenbergs FF – Ängelholms FF 1-4
Falkenbergs FF – IFK Göteborg 1-2
Falkenbergs FF – Jönköping Södra IF 2-0
Falkenbergs FF – IK Tord 3-1
Falkenbergs FF – Lundens AIS 1-0

FC Café Opera

FC Café Opera – AIK 0-4
FC Café Opera – Tyresö 5-1
FC Café Opera – Vasalund/Essinge IF 0-1
FC Café Opera – Bodens BK 3-1
FC Café Opera – Valsta/Syrianska 1-1
FC Café Opera – IF Brommapojkarna 1-0
FC Café Opera – Djurgårdens IF 2-1
FC Café Opera – Piteå IF 2-0
FC Café Opera – Gefle IF 2-1
Assyriska Föreningen – FC Café Opera 1-2
Enköpings SK – FC Café Opera 0-3
FC Café Opera – Väsby IK 2-1

Gefle IF

GIF Sundsvall – Gefle IF 1-1
Gefle IF – Sirius 4-4
Falu BS – Gefle IF 0-2
Slätta – Gefle IF 0-5
Gefle IF – Ventspils 1-0
FC Café Opera – Gefle 2-1
AIK – Gefle IF 1-2
Örebro SK – Gefle IF 2-1
IK Brage – Gefle IF 4-0

IF Brommapojkarna

Smedby AIS – IF Brommapojkarna 0–3
IF Brommapojkarna – Spårvägens FF 2-1
AIK – IF Brommapojkarna 3-0
IF Brommapojkarna – Assyriska Föreningen 1-3
FC Café Opera – IF Brommapojkarna 1-0
IF Brommapojkarna – Hammarby IF 1-4
IF Brommapojkarna – Djurgårdens IF 1-3
IF Brommapojkarna – Valsta/Syrianska 2-1
Rynninge IK – IF Brommapojkarna 1-3
Vasalund/Essinge IF – IF Brommapojkarna 3-2
IF Brommapojkarna – Orihuela (Spanien) 2-4
IF Brommapojkarna – Syrianska 0-0

IF Sylvia

IF Sylvia – Gefle IF 1-2
IF Sylvia – IK Sleipner 2-1
IF Sylvia – Åtvidabergs FF 1-0
IF Sylvia – Västerviks FF 1-1
IF Sylvia – Hjulsbro IK 2-1
IF Sylvia – Linköpings FF 4-3
IF Sylvia – BK Forward 2-1
IF Sylvia – Assyriska Föreningen 1-2
IF Sylvia – IK Ramunder 5-0
IFK Ölme – IF Sylvia 1-4

IFK Malmö

Helsingborgs IF – IFK Malmö 2-1
Högaborgs BK – IFK Malmö 1-3
BK Frem (Danmark) – IFK Malmö 1-1
IFK Malmö – Höllvikens GIF 3-0
IFK Malmö – Kalmar FF 1-0
Køge (Danmark) – IFK Malmö 1-0
Landskrona BoIS – IFK Malmö 2-0
IFK Malmö – Bunkeflo IF 1-2
Kirsebergs IF – IFK Malmö 3-6
IFK Malmö – Östers IF 1-2
IFK Malmö – IFK Hässleholm 1-1
IFK Malmö – Gunnilse IS 0-2

IFK Norrköping

IFK Norrköping – Enköpings SK 1-0
IFK Norrköping – Hammarby IF 0-4
IFK Norrköping – FC Trollhättan 4-2
IFK Norrköping – Husqvarna FF 1-2
IFK Norrköping – Östers IF 0-0
IFK Norrköping – Örebro SK 2-2
IFK Norrköping – FK Lobnya (Ryssland) 1-0
IF Elfsborg – IFK Norrköping 1-0
IFK Norrköping – Åtvidabergs FF 1-0
Kalmar FF – IFK Norrköping 0-0

Kalmar FF

Kalmar FF – Linköpings FF 3-0
Kalmar FF – Lindsdals IF 3-1
Kalmar FF – Åtvidabergs FF 1-0
Kalmar FF – Ängelholms FF 3-1
IFK Malmö – Kalmar FF 1-0
Kalmar FF – Växjö Norra IF 4-1
Kalmar FF – Mjällby AIF 1-0
Landskrona BoIS – Kalmar FF 2-1
Kalmar FF – Hammarby IF 2-3
Kalmar FF – Östers IF 0-1
Kalmar FF – IFK Norrköping 0-0

Trelleborgs FF

Helsingborgs IF – Trelleborgs FF 1-0
Trelleborgs FF – Mjällby AIF 3-2
Trelleborgs FF – IFK Hässleholm 2-0
Halmstads BK – Trelleborgs FF 2-0
FC Köpenhamn (Danmark) – Trelleborgs FF 2-1
BK Frem (Danmark) – Trelleborgs FF 4-2
Trelleborgs FF – Karlskrona AIF 2-0
Trelleborgs FF – Ängelholms FF 0-2
Trelleborgs FF – Lunds BK 2-0
Trelleborgs FF – Högaborgs BK 0-0 (Avbröts)

Västerås SK

Enköpings SK – Västerås SK 0-2
Västerås SK – Degerfors IF 0-1
Örebro SK – Västerås SK 4-0
Hammarby IF – Västerås SK 3-1
Västerås SK – Assyriska Föreningen 1-2
Djurgårdens IF – Västerås SK 3-1
Västerås SK – BK Forward 1-0
Västerås SK – Rynninge IK 1-1
Västerås SK – AIK 2-2
Västerås SK – Eskilstuna City 1-2

Västra Frölunda IF

Västra Frölunda IF – IF Elfsborg 1-1
Västra Frölunda IF – Ytterby IS 0-2
Västra Frölunda IF – IFK Göteborg 3-1
Västra Frölunda IF – BK Häcken 2-2
Västra Frölunda IF – Örgryte IS 1-0
Västra Frölunda IF – Gunnilse IS 2-3
GAIS – Västra Frölunda IF 2-2
Torslanda AIK – Västra Frölunda IF 1-2
Västra Frölunda IF – Helsingborg Södra BIS 5-1
Västra Frölunda IF – Moss (Norge) 0-2

Åtvidabergs FF

IF Elfsborg – Åtvidabergs FF 0-0
Kalmar FF – Åtvidabergs FF 1-0
IF Sylvia – Åtvidabergs FF 1-0
Åtvidabergs FF – IK Tord 2-0
Smedby AIS – Åtvidabergs FF 3-4
IK Sleipner – Åtvidabergs FF 1-1
A.C. Montichiari (Italien) – Åtvidabergs FF 2-1
Markaryd – Åtvidabergs FF 1-0
IFK Norrköping – Åtvidabergs FF 1-0
Åtvidabergs FF – Husqvarna FF 3-1